Přírodní kosmetika pro vaše chlupáčky

Eliminujeme chemii

Toto téma nás zaujalo natolik, že jsme se rozhodli vytvořit produkty na bázi eliminace syntetických chemikálií. Vyloučili jsme tak veškeré ropné uhlovodíky, silikony, parabeny a tenzidy SLS a SLES, protože právě tyto složky pokožku vysušují a dráždí. Mohou vyvolat zarudnutí nebo nepříjemné svědění, vyrážky, či dokonce lysiny a navíc jsou vyráběny z palmového oleje, který má negativní dopad na deštné pralesy. 

Myslíme nejen na zvířátka, ale i na zelenou přírodu

Naše produkty jsou vyrobeny podle ekologických zásad. Obsahují olej a extrakt z konopí, dále panthenol, lecitin a keratin. Panthenol je složka, která zvlhčuje, zklidňuje, změkčuje, a zároveň jde o protidráždivé činidlo, které na pokožce vytváří ochranný film proti vysušení. Lecitin zase pracuje s citlivější pokožkou, redukuje ekzémy a zkvalitňuje srst, a rovněž keratin má velký podíl na hřívě vašeho miláčka. V rostlině konopí se pro změnu skrývají nenasycené mastné kyseliny, fytosteroly, fosfolipidy, antioxidanty, biominerály, karotenoidy a chlorofyly. Díky vstřebání těchto složek do pokožky, můžete u svého pejska nebo kočičky časem podpořit i vnitřní zdraví.

Spolu s šamponem a kondicionérem u nás můžete pořídit i balzám na tlapky v kelímku nebo tyčince, který navíc disponuje BIO bambuckým máslem a mandlovým olejem, a dokonce máme k dostání i celou výhodnou sadu uvedené kosmetiky.

Zpět na blog