Proč koupit kočce interaktivní hračku?

Proč koupit kočce interaktivní hračku? 

Interaktivní hračky  jsou určeny k udržení aktivního života vašeho chlupáče, protože pohyb je pro zvířata stejně důležitý, jako pro nás. Tyto speciální hračky jej zabaví, motivují k lovu a udrží jeho pozornost, zatímco jste třeba v práci, kde se svému miláčkovi nemůžete věnovat. Víte, jak poznáte, že se vaše kočka nudí?

Když má kočka dlouhou chvíli

Víte, co dělá vaše kočka doma, když jste vy v práci? Pořiďte si na ní domácí kameru! Mnohdy však stihnete její "znuděné" chování usledovat rovněž doma, jde totiž například o její přehnanou péči o srst, která se dále po čase projeví lysinami v oblasti břicha, anebo ocasu. Rozhodně si všimnete i poškrábaného nábytku či dveří, neustálého vyhledávání vaší pozornosti a nadměrné aktivity vaší kočky, která běhá po bytě tam a zpět. Případně naopak trpí nezvyklou spavostí, která však může znamenat i vážné zdravotní problémy. 

Probuďte její instinkty a povzbuďte přirozenou hravost a lov!

Domácí kočky mají dlouhou chvíli, protože jsou zvyklé, že mají vše pod nosem. Ať si na to tedy nezvykají! Pořiďte jim například důmyslnou hračku Dreams, která umožní, aby pamlsky dostávaly za snahu. Kočka totiž musí hračku, naplněnou pamlsky, kutálet různě po zemi, dokud jí odměna nevypadne přes otevřená okýnka. Tato hračka může rovněž pomoci při přejídání kočky, a jelikož obsahuje jídlo, garantujeme vám, že zabaví opravdu každou micku.

Bylinky pro kočky

Velmi oblíbené jsou i klasické textilní hračky, naplněné "kočičími" bylinkami, a sice šantou kočičí, případně kozlíkem. Vůně těchto bylinek dovádí kočky k šílenství a jsou schopny se s takovou hračkou "mazlit" hodiny. 

Stále ještě neznámý kočičí laser

Mnoho kočičích domácností ještě stále nemá potuchy o automatickém laseru, který zabaví vaše "chlupaté děti", když na ně zrovna nemáte čas. Tento laser upoutá pozornost kočky jako mouchy v bytě, které okamžitě začne lovit. Paprsek laseru mění polohy, dokonce zde lze nastavit i dva rychlostní stupně. Investice do této hračky se opravdu dlouhodobě vyplatí.

Další nezbytnosti

Tam, kde je kočka, rozhodně nezapomeňte i na kvalitní škrabadlo, které jí brousí drápky. Dále ji může potěšit udice s peříčky, had s automatickým ovládáním, který se umí plazit po zemi, rybička do vody, kuličková věž, anebo koulodráha.

Zpět na blog